Сити разби Порто, напредва в Лига Европа (видео)

Отборът на Манчестър Сити прие Порто в обратния мач между двата тима в Лига Европа и победи с убедителното 4:0, след като в първата среща в Португалия отново надделя, но с 2:1. Така с общ резултат от 5:1 "гражданите" продължават напред в турнира. За момент Порто можеше да поправи резултатът, след като доминираше през втората част, но изгонването на Роландо в 77-ата минута реши срещата.

Сити доминираше в първата част и вкара в самото начало на мача. Агуеро се възползва от асистенция на Туре в 1-ата минута. Домакините играеха спокойно и създаваха опасности пред противниковата врата, но през втората част отстъпиха инициативата, като възприеха игра на контраатака. Това подейства и те достигнаха до нови 3 попадения - Джеко в 76-ата, Силва в 84-ата и Пизаро в 86-ата.