Валенсия взе победата на гости на Стоук

Отборът на Стоук Сити посрещна Валенсия в първия мач между двата тима за Лига Европа. Срещата на "Британия Стейдиъм" завърши при резултат 1:0 за гостите и така те ще имат предимство преди обратната среща след седмица в Испания. Тима на гостите заслужено взе победата и можеше да добави още попадения на сметката си днес.

Голът бе дело на Мехмет Топал в 36-ата минута. След като Валенсия пресираше Стоук в наказателното бранителите на домакините можеха само да избиват топката, докато тя не попадна в Топал, който изстраля кълбото мълниеносно от далечно разстояние право в левия ъгъл на вратата - страхотно попадение. Гостите не изглеждаха притеснени от липсата на подкрепа от трибуните и през втората част можеха да добавят към головете си, въпреки че отстъпиха инициативата и гледаха да защитят преднината си. В крайна сметка гол преднина за реванша.