Челси удържа комфортна победа над Гент

Челси постигна втората си победа в Лигата на Конференциите, надигравайки у дома белгийския Гент - 4:2.

Гостите от Белгия издържаха на "Стамфорд Бридж"  само до 12-ата минута, когато Михаил Мудрик центрира от десния край на наказателното поле към далечната греда, а Ренато Вейга засече с глава отбита топка от тревата - 1:0.

Челси напълно доминираше над съперника си, но постепенно Гент започна да се подобрява и също започна да създава заплахи за вратата на съперника си.

Едва започна второто полувреме, когато Педро Нето се пребори за топката в десния край на наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл на вратата - 2:0.

Почти веднага Цуйоши Уатанабе върна един гол, стреляйки с глава отблизо - 2:1.

В 63-ата минута обаче всичко си дойде на мястото. Притичалият Кристофър Нкунку заби топката във вратата с нисък удар извън наказателното поле - 3:1.

В 70-ата минута Киърнан Дюсбъри-Хол отбеляза дебютния си гол за Челси, който удари топката с едно докосване, отнета от защитник на Нкунку в наказателното поле - 4:1.

В самия край Омри Ганделман подслади хапчето за Гент, като отбеляза нов гол - 4:2.

Челси (Англия) – Гент (Белгия) – 4:2 (1:0)

Голове: Вейга 12, Нето 46, Нкунку 63, Дюсбъри Хол 70 - Уатанабе 50, Ганделман 90.

Челси: Йоргенсен, Дисаси, Адарабиойо, Бадиашиле, Вейга, Касадей, Дюсбъри Хол, Нето (Жорж 80), Феликс, Нкунку (Гиу 80), Мудрик.