Челси направи крачка към групите в Лигата на Конференциите

Челси направи голяма крачка към груповата фаза на Лигата на Конференциите, като спечели първия мач от квалификационния плейофен кръг срещу Сервет с резултат 2:0.

Мениджърът на "сините" Енцо Мареска остави само Мойзес Кайседо и Кристофър Нкунку в стартовия състав за мача от Висшата лига срещу Манчестър Сити миналата събота.

През първото полувреме домакините от "Стамфорд Бридж" владееха много повече топката, но играха беззъбо. Сервет изглеждаше по-опасен в предни позиции и дори превъзхождаше съперника си по брой удари.

Второто полувреме започна, като Нкунку си изработи дузпа, като се справи с вратаря на Сервет и сам я реализира - 1:0.

Почти веднага Марк Гиу трябваше да удвои преднината на Челси, но не успя да уцели празната врата, след като излъга вратаря.

Впоследствие сините контролираха мача, но не показаха голямо желание за втори гол.

В 76-ата минута обаче вторият гол падна благодарение на двама резервни играчи. Енцо Фернандес изведе Нони Мадуеке, който навлезе отдясно в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл на вратата - 2:0.

В края на срещата гостите осезаемо активизираха играта си, но не успяха да подобрят резултата.

Челси показа скромно представяне, особено през първото полувреме, но все пак спечели с комфортен резултат. След седмица на "сините" им предстои реванш в Швейцария.

Челси (Англия) - Сервет (Швейцария) - 2:0 (0:0)

Голове: Нкунку 50 (дузпа), Мадуеке 76.

Челси: Йоргенсен, Дисаси (Гюсто 78), Адарабиойо, Бадиашиле, Вейга, Дюсбъри Хол, Кайседо (Лавия 84), Нкунку (Фернандес 58), Нето (Мадуеке 57), Гиу (Палмър 58), Мудрик.