Спортинг изхвърли Арсенал след дузпи

Арсенал посрещна Спортинг в срещата от втория кръг на осминафиналите на Лига Европа. След като преди седмица двата тима направиха 2:2 в Португалия, днес на "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон видяхме ново 1:1, след което продължения и дузпи, и триумф на португалския гост, който продължава напред.

Aрсенал поведе днес в 19-ата минута след като Адан спря удар на Мартинели и Джака добави за 1:0. Жезус също бе близо до гол в тази част, но вратарят се прояви.

В 62-ата минута Поте от много далеч забеляза, че Рамсдейл е напуснал линията си и прати топката под гредата за 1:1 по сензационен начин, който бе достатъчен да прати срещата в продължения. Тук голове нямаше и се премина към дузпи, където Спортинг вкара всички свои опити, а Мартинели не бе точен за домакините след голове от Йодегор, Сака и Тросар.