ПСВ надви Арсенал

ПСВ Айндховен посрещна Арсенал в предпоследния кръг от групите на Лига Европа. Днес на стадион "Филипс" домакините спечелиха с 2:0 и застанаха на 2 точки от лидера от Англия, което означава, че финалното класиране за първите две места ще се оформи в последната среща. Двата тима водят на Бодьо/Глимт и третото място с най-малко 5 точки.

В 19-ата минута днес ПСВ вкара чрез Гакпо, но голът бе отменен. Преди почивката изключителен индивидуален гол вкара и Симонс, който се справи с трима и матира Рамсдейл, но голът отново бе отменен поради засада по-рано в атаката.

В 55-ата минута появилият се на почивката и нов капитан на домакините Де Йонг намери Вийрман за 1:0 и този път голът бе зачетен. В 63-ата минута самият Де Йонг се разписа с глава след като Рамсдейл не се справи с корнера на Гакпо за 2:0.

3 минути след това нов гол на Гакпо бе отменен за засада. До края последваха няколко опасности и за гостите, но резултатът не се промени.