Арсенал - ПСВ Айндховен
Стадион: Емирейтс
Дата: 15.09.2022 г.
Час: 22:00 ч.

Арсенал започна в Лига Европа с 2:1 на гости в Цюрих, след което тимът получи дълга почивка до този двубой в четвъртък заради отменения кръг в локалната Висша лига. Микел Артета вероятно е подготвил тима перфектно и се е възползвал от непредвидените почивни дни.

ПСВ направи само 1:1 с Бодо/Глимт на старта. Тимът разчита тежко на следения през трансферния прозорец Коди Гакпо от елитите в Европа. Гакпо има заслуга за 11 гола в 7 срещи с тима този сезон, и той самият обяви, че е очаквал това лято да се окаже във Висшата лига на Англия.

В двата състава има някои проблеми, като при домакините контузени са Партей, Елнени, Роу и Нелсън. Гостите не могат да разчитат на почти цял отбор - Фертесен, Жуниор, Ван Гинкел, Мадуеке, Боскали, Де Йонг и Опегард.

Това е първата среща между тези отбори от 2007 г. насам. В момента тежък фаворит за спечелването е тимът на домакините, който стартира кампанията много силно.

Прогноза: Арсенал - ПСВ Айндховен 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!