Ман Юнайтед загуби от Реал Сосиедад (видео)

Манчестър Юнайтед започна своя път в Лига Европа с домакинска загуба с 1:0 от Реал Сосиедад.

Първото полувреме Юнайтед проведе в атаки и нанесе няколко удара, но реалните положения бяха много малко. В 36-ата минута Кристиано Роналдо дори порази с глава чуждата врата, но заради засада голът не бе зачетен.

Преди почивката Реал Сосиедад не отправи нито един удар към вратата, но се разигра с началото на втората част и спечели дузпа в 57-ата минута. Влезлият като резерва Лисандро Мартинес блокира с ръка удар на Александър Серло, а Браис Мендес от 11 метра откри резултата - 1:0.

Гостите се затвориха след гола и започнаха да пазят резултата. Юнайтед пък доста трудно създаваше шансове и в крайна сметка "червените дяволи" не успяха да променят цифрите на таблото.

Манчестър Юнайтед (Англия) - Реал Сосиедад (Испания) - 0:1 (0:0)

Гол: Мендес 59 (дузпа).

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот (Мартинес 45), Линдельоф, Магуайър, Маласия (Макнийл 84), Ериксен (Фернандеш 45), Каземиро, Фред, Антони (Санчо 71), Роналдо, Еланга (Гарначо 71).