ЦСКА Москва - Арсенал
Стадион: ВЕБ Арена
Дата: 12.04.2018 г.
Час: 22:05 ч.

ЦСКА Москва изостава след 4:1 от гостуването си в Англия, като се предполага, че руснаците нямат шанс да обърнат такъв дефицит. Преди този мач тимът загуби с 2:1 от един от опашкарите в Русия - Динамо Москва в понеделник.

Арсенал вероятно смята, че е решил всичко в първия кръг, и сега ще може да даде шанс на по-малко изявяващите се играчи да получат минути. Освен това "артилеристите" подобриха формата си и спечелиха последните шест срещи във всички турнири.

Откъм състави, Кирил Набабкин се завръща за домакините след наказанието си в първия кръг. Сега Понтус Вернблум и Бибран Натко са на един жълт картон от получаване на наказание от пропускане на един мач в състезание на УЕФА. В състава на ЦСКА Москва само Виктор Вашин и Марио Фернандес са с контузии и пропускат двубоя.

При Арсен Венгер Хенрик Мкхитарян пропуска пътуването заради контузия на връзките в коляното, която получи преди седмица. Пиер Емерик Обамеянг няма право да играе за Арсенал в Европа този сезон. Така се очаква Александре Лаказет да започне в нападение, а Уелбек или Айуоби ще заемат мястото на Мкхитарян. Срещу Саутхемптън почивки получиха Рамзи, Йозил, Монреал, Косчелни и Уилшър, които могат да започнат. Оспина е поставен под въпрос и вероятно ще видим Чех на врата.

Арсенал спечели 5 от последните си 6 мача в Лига Европа. В тях тимът на Арсен Венгер вкара поне по 2 гола на противниците си. ЦСКА Москва не успя да спечели в нито един от последните 6 мача, в които посрещна противник от Висшата лига на Англия. Очаква се тази лоша поредица да продължи. Арсенал спечели само 2 от последните си 9 срещи като гост, но и двата успеха бяха именно във второто по значение европейско състезание - Лига Европа.

Прогноза: ЦСКА Москва - Арсенал 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!