Атлетико Мадрид се доближи до финала на Лига Европа (видео)

.

Атлетико Мадрид победи Ливърпул с 1:0 в първа полуфинална среща от Лига Европа и си осигури минимална преднина преди реванша на "Анфийлд" другата седмица. Единственият гол за "дюшекчиите" отбеляза Диего Форлан още в 9-ата минута.

Домакините започнаха по-активно въпреки отсъствието на голямата си звезда Серхио Агуеро. В 9-ата минута при добра атака Хурадо центрира към Форлан, който първо опита удар с глава, който не се получи. Топката обаче се върна при него и при добавката уругваецът бе безпогрешен. Това не е първото попадение на нападателя във вратата на "мърсисайдци". По времето, когато Форлан бе в Манчестър Юнайтед, той бе свикнал да огорчава "червените".

Минути след това Форлан получи нов шанс, бидейки изведен сам срещу вратаря, но съдията спря играта, виждайки несъществуваща засада. В 18-ата минута такава бе вдигната на Йосе Бенаюн, който вкара във вратата. и тук грешката на реферите бе очевидна.

След почивката испанците бяха по-активни и направиха няколко пропуска чрез Форлан, Симао и Уайфалуши. Все пак резултатът 1:0 е добър на тази фаза от надпреварата и Атлетико се превръща във фаворит за класиране за финала.

АТЛЕТИКО (М) - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Форлан (9)

АТЛЕТИКО (М): Де Хеа, Уйфалуши, Переа, Домингес, Лопес, Пауло Асунсао, Раул Гарсия, Симао (78-Валера), Рейес (90-Камачо), Хурадо, Форлан (85-Салвио)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Карагър, Кириакос, Агер, Лукаш, Маскерано, Каут, Бенаюн (82-Ел Жар), Джерард, Н'Го (64-Бабел)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Валера (Атлетико); Кириакос (Ливърпул)
СЪДИЯ: Лоран Дюамел (Франция)
СТАДИОН: "Висенте Калдерон", Мадрид