Отмениха мач заради расизъм

Мачът от 4-ия квалификационен кръг на ФА Къп между Харинги Боро и Йовил Таун бе отменен поради поведението на феновете, съобщава Sky Sports.

В 64-ата минута, когато резултатът бе 1:0 в полза на гостите, вратарят  на домакините Валери Дъглас Пайетат, който е родом от Камерун, чу расистки викове от гостуващите фенове. Отборът напусна терена, в резултат на което мачът беше отменен. По-късно играчите се завърнаха на терена, за да се ръкуват и да благодарят на феновете.

Мениджърът  на домакините  Том Лоис каза пред репортери, че той е взел решението за напускането на отбора. Според експерта,  те са се опитали да успокоят феновете и да призоват за ред, но това не е помогнало.

Напомняме, че по-рано през седмицата избухна расистки сигнал по време на мача България - Англия в София. Част от феновете на домакините отправиха расистки и нацистки жестове, което на два пъти доведе до прекратяване на срещата.