Лацио и Рома с победи

Л. Михайлов

Рома надделя с 2:1 над Дженоа на "Олимпико" в Рим в мач от междинния 33-и кръг на Серия А. Дженгиз Юндер даде аванс на столичани, след като бе точен в 17-ата минута. В 52-ата минута бившият защитник на Рома Ервин Зуканович си вкара автогол с глава, правейки резултата 2:0. В 61-ата минута Джанлука Лападула върна едно попадение за "грифоните", но за повече те нямаха сили.

"Вълците" събраха 64 точки и заемат четвърта позиция в класирането в момента, докато Дженоа е на 12-о място с 38 точки.

В същото време другият тим от Рим - Лацио записа труден успех с 4:3 като гост на Фиорентина. Доста любопитно е да се отбележи, че в самото начало двата тима останаха с човек по-малко на терена. Първо Марко Спортиело в 7-ата минута, а в 14-ата и Алесандро Мурджа пое преждевременно към съблекалнята.

Иначе с хеттрик за виолетовите се отчете Джордан Верету. Той бе точен в 16-ата, 31-ата от дузпа и 54-ата минути. За Лацио точни бяха Луис Алберто на два пъти - 39-ата и 73-ата минута, както и Мартин Касерес (45') и Фелипе Андерсън (69').