Атлетико оглави Ла Лига с победа над Леванте (видео)

Атлетико Мадрид победи с 3:2 Леванте в оспорвана среща от поредния седемнадесети кръг на испанската Ла Лига. Така столичани ще се настанят поне временно на 3 точки пред Барселона, която ще играе утре. Реал Мадрид пък остава на 8 пункта от върха и също е с мач по-малко.

Днес домакините изостанаха още с първата атака, когато Анреас Иваншиц бе намерен от Никос Карабелас и с ляв крак откри резултата. В 30-ата минута Диего Годин изравни с глава след подаване на Жуафран.

В началото на втората част Атлетико удвои след един корнер чрез Диего Коста, но само след 10 минути Педро Риос изравни с удар извън наказателното поле. Коста реши всичко в 77-ата минута след изпълнение на дузпа и срещата стана доста изнервена. В самия край след сбиване бе изгонен Гарсия за гостите.