Надеждите на Барса за титла чезнат след загуба от Осасуна

Подозрителен титулярен състав, замръзнал терен и надъхан домакин създадоха проблеми днес за Барселона, като втория в Испания не успя да се добере дори до равен на гости на Осасуна - 3:2. До края на уикенда каталунците могат да изостанат с 10 точки от лидера Реал Мадрид.

Две попадения през първата част от Деян Лекич дадоха магически старт на домакините. Втората част бе арена за много голове, като Алексис Санчес намали преднината на домакините, но Раул Гарсия отново даде два гола преднина на своите. Кристиан Тейо върна гол, но Барса не стигна до нищо повече от 3:2.

Каталунците започнаха със странен състав, като Сержи Роберто, Педро и Тиаго Алкантара играха на мястото на Шави, Иниеста и Фабрегас. Каталунците се видяха в чудо, след като бързия им футбол не работеше на замръзнала тревна покривка. С тази загуба Реал Мадрид може да се откъсне много напред при победа над Леванте у дома в неделя. Осасуна пък се издигна до 7-мо място.