Лео Меси разнищи Атлетико

Л. Михайлов

Барса победи Атлетико Мадрид с класическото 3:0 и остана едноличен лидер в Примера с 10 точки преднина пред втория Реал Мадрид като "кралския клуб" е с мач по-малко. Каталунците тотално надиграха съперника и първото полувреме се игра почти изцяло в половината на "дюшекчиите".

В герой за Барса отново се превъплати голмайсторът Лионел Меси. Аржентинската суперзвезда вкара всички голове в мача като по този начин отбеляза хеттрик. Той откри в 17-ата минута с нисък шут по земята от наказателното поле. Малко по-късно в 29-ата минута покачи на 2:0 след чудесно извеждане на Вия.

През втората част каталунците отново превъзхождаха. "Дюшекчиите" за разлика от първата част се активизираха и направиха няколко опита да се върнат в мача. В крайна сметка в 79-ата Меси оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат. Това бе и 24-ия гол за аржентинеца в Примера от 19 срещи.