Барселона - Райо Валекано: Още една крачка към титлата

Стадион: "Алианц", Торино

Дата: 09.03.2019 г.

Час: 19:30

Съдия: Марио Мелеро

Барселона посреща Райо Валекано в мач от 27-я кръг на Примера дивисион и ще се опита още повече да се доближи до защитата на титлата. Гостите са един от тримата неудачници в първенството и всяка точка в борбата им за оцеляването е повече от ценна. Но имат ли сили хората на Мичел да се противопоставят на лидера в класирането?

Първите три седмици на февруари се оказаха тежък период за каталунците, след като хората на Ернесто Валверде записаха само една победа в този отрязък време - домакинско 1:0 срещу аутсайдера Реал Валядолид след гол от дузпа на Лионел Меси. Този етап завърши с нулево равенство в Лион, което никак не успокоява "блаугранас" с оглед на последните изненадващи резултати в Шампионска лига. Гигантът обаче се събуди след завръщането си от Франция и записа три сладки победи с, които изхвърли Реал Мадрид от Купата на Испания, отказа Реал Мадрид от всякакви мераци да преследва титлата в Ла Лига и най-важното - каталунците показаха, особено в мача със Севиля, че са с една глава над всеки един съперник в Испания. 12 кръга преди края на първенството Барселона е лидер в класирането, на 7 точки пред втория Атлетико.

Рафиня е с травма, а Ленгле е наказан.

Райо Валекано записа 4 победи и едно равенство в пет мача от Коледа до края на януари и по всичко изглеждаше, че небето над столичани ще бъде безоблачно и ясно. Тук е моментът да припомним за мача между валеканците и Барселона през есента и как шампионите изтръгнаха победата в 90-та минута, като преди това губеха в резултата. За това изглежда напълно необяснимо случващото се с колектива на Мичел през февруари - пет двубоя, пет загуби, като изключително болезнени изглеждат домакинските поражения от Леганес и Хирона - два тима, които се намират в долната част на таблицата за класиране. Така Райо Валекано се озова на предпоследното място в класирането, като успокояващото е, че спасителният бряг е само на две точки.

Елустондо е контузен, а Ба е наказан.

Напълно е възможно Ернесто Валверде да даде почивка на някои от лидерите си преди мача с Лион и не е изключено домакините да включат в икономичен режим срещу Райо Валекано. Но това едва ли ще даде сериозни шансове на гостите, така че очакванията са за победа на Барселона. Интригата тук е дали каталунците ще бият с голяма разлика или ще се задоволят с малко. Впрочем, за "блаугранас" това ще е първи домакински мач от три седмици, за това е по-вероятно, че Барселона ще се опита да зарадва феновете си с хубав футбол и повече попадения.

Прогноза: Барселона - Райо Валекано 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!