Равенство класира Атлетико Мадрид напред за Купата

Атлетико Мадрид се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля в Испания. Тази вечер мадридският тим стигна до равенство - 2:2 на стадиона на Ейбар "Ипуруа“ в реванша между двата тима.

"Дюшекчиите“ до голяма степен си бяха гарантирали класирането си още в първия мач, когато спечелиха с 3:0 и направиха ответния двубой да бъде почти формалност.

Атлетико поведе с гола на Хосе Хименес в 49-ата минута. Баските не се предадоха и успяха да стигнат до обрат в мача след попаденията на Сержи Енрич в 73-ата и Педро Леон в 81-ата за 2:1. Атлетико обаче нямаше намерение да даде дори и тази малка радост на днешния си съперник и не загуби мача. Хуанфран фиксира равенството 2:2 в 85-ата минута, а с това и крайната победа на столичани с общ резултат 5:2.