Дортмунд не остави шансове на Леверкузен (видео)

А. Павлов

Дортмунд надигра тотално Леверкузен, побеждавайки го с 3:0 в централната среща от 3-ия кръг в Бундеслигата. "Жълто-черните" наложиха своята воля още от началните минути на двубоя и напълно заслужено поведоха в резултата в 29-ата минута. Марсел Шмелцер центрира от корнер, Филип Волшайд не покри Хумелс и бранителят на Дортмунд отправи удар с глава, който тупна на тревата и влетя в мрежата на "аспирините". 10 минути по-късно домакините вече имаха два гола аванс, след като Якуб Блашчиковски се разписа. Преди да се стигне до головия изстрел на крилото, Левандовски изведе по чудесен начин Пишчек, който пусна прострелен пас в наказателното поле, там топката стигна до Блашчиковски и капитанът на Полша вкара спокойно от десетина метра за 2:0. Крайното 3:0 пък бе оформено в 78-ата минута, когато и Роберт Левандовски записа името си сред голмайсторите. Марко Ройс центрира остро от свободен удар и нападателят прати топката с глава във вратата зад Бернд Лено.

Така Дортмунд постигна втората си победа от началото на кампанията в немския шампионат и вече има седем точки на сметката си.  Благодарение на това шампионът на Германия се изкачи до третата позиция в таблицата, докато Леверкузен слезе до 11-ото място в подреждането, като "заводският отбор" е с три пункта в актива си.