Байерн с нов разгромен успех в Бундеслигата (видео)

Л. Михайлов

Новият-стар шампион на Германия Байерн Мюнхен продължава да доминира и да дава най-доброто от себе си в първенството, макар вече да подпечата шестата си поредна титла. Хората на Юп Хайнкес разбиха Борусия Мьонхенгладбах с 5:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

"Жребчетата" започнаха много надъхано и дори откриха резултата на "Алианц Арена" чрез Йосип Дърмич в деветата минута. Към края на първото полувреме най-успешният германски клуб осъществи пълен обрат. Сандро Вагнер бе точен в рамките на четири минути. При изравнителния гол Зюле се включи в атака и изведе Мюлер отдясно, след което последва пас към Вагнер на празна врата и попадение за 1:1.

В 41-ата Вагнер беше точен още веднъж, като този път вина носи вратарят Зомер, който не успя да хване сравнително безобидна топка. Още в началото на второто полувреме Байерн отказа един от най-неудобните си противници през последните четири сезона, вкарвайки му трети гол чрез Тиаго Алкантара. Вагнер беше близо до хеттрик. Неговият удар беше спасен от Зомер, но Тиаго Алкантара направи успешна добавка отблизо.

В средата на втората част Давид Алаба вкара с удар извън наказателното поле, а в 82-ата минута се разписа и Роберт Левандовски, който се появи малко по-рано като резерва. Лева записа името си сред голмайсторите, увеличавайки сметката си в листата на най-добрите стрелци на цели 27 попадения.

Така Байерн събра 75 точки на върха, докато Гладбах е на осма позиция с 40 пункта в своя актив. Борусия Мьонхенгладбах  е на осма позиция, но може да се каже, че загуби шансове за класиране за Лига Европа.

Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах 5:1

0:1 Йосип Дърмич - 9'
1:1 Сандро Вагнер - 37'
2:1 Сандро Вагнер - 41'
3:1 Тиаго Алкантара - 51'
4:1 Давид Алаба - 67'
5:1 Роберт Левандовски - 82'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Зюле, Хумелс, Алаба (Рафиня - 73'), Кимих, Руди, Толисо, Тиаго, Бернат, Мюлер (Хамес - 46'), Вагнер (Левандовски - 70')

Борусия Мьонхенгладбах: Зомер, Вестергаард, Гинтер, Вендт, Елведи, Хофман (Грифо - 65'), Крамер, Закария (Щробъл - 81'), Азар, Дърмич (Кюзанс - 65'), Рафаел