Стадион: "Групама“, Лион
Дата: 22.09.2019 г.
Час: 22:00
Съдия: Руди Буке

Олимпик Лион беше безгрешен до първите два кръга от сезона след победите над Монако (3:0) и Анже (6:0). След това ОЛ допусна първа загуба за кампанията. Седемкратният първенец на Франция отстъпи с 0:1 при гостуването си на амбициозния състав на Монпелие, след това "хлапетата“ направиха 1:1 у дома срещу Бордо, а преди седмица Лион изтърва победата в добавеното време на двубоя си срещу Амиен за крайното 2:2.

ОЛ е 8-ми и има 8 точки. За предстоящия двубой наставникът Силвиньо не може да разчита на Марсал.

Шампионът на Франция ПСЖ постигна четвърта победа от началото на сезона. В предишния кръг столичани се наложиха много трудно у дома над Страсбург с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Неймар, а бразилецът се разписа в последната минута след фамозен гол със задна ножица, въпреки че кариоката вече е персона нон грата в Париж.

Така ПСЖ има 12 точки и лидер във временното класиране.

Целта пред клуба е ясна – спечелване на всеки един възможен трофей, като особено внимание ще бъде отделено отново на Шампионската лига, където клубът все още се представя посредствено, въпреки огромните финансови ресурси, които инвестират катарските собственици. През седмицата ПСЖ започна с убедителен успех за крайното 3:0 при домакинството си на колоса Реал Мадрид.

Мбапе, Дракслер и Керер пропускат гостуването в Лион, а Кавани е под въпрос.

Прогноза: Олимпик Лион – Пари Сен Жермен 2:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!