Гол и асистенция на Алвеш донесоха победата на ПСЖ

ПСЖ победи Монако в мач за Суперкупата на Франция. Двубоят се проведе в Танжер (Мароко) на стадион "Стад де Танжер" и завърши при резултат 2:1 за парижани. В 30-та минута Джибрил Сидибе получи топката от Юри Тилеманс в наказателното поле и красиво прехвърли вратаря, извеждайки шампионите напред в резултата.

Резултатът бе изравнен в 51-та минута от Дани Алвеш. Новото попълнение на столичани от около 30 метра стреля в горния близък ъгъл и изпъна мрежата. В средата на второто полувреме Адриен Рабио се възползва от центриране на Алвеш и с глава донесе победата за столичния отбор.

Така ПСЖ спечели Суперкупата на Франция за седми път и по този показател отстъпва само на Олимпик Лион (8). Монако четири пъти е печелил трофея.