Нагелсман: Всеки даде всичко от себе си за победата

Старши- треньорът на германския национален отбор Юлиан Нагелсман коментира поражението от Испания в четвъртфиналния мач на Евро 2024. Германците загубиха след продълженията с 1:2 (1:1 – редовно време).

"Поздравления за Испания за достигането до полуфиналите. През първото полувреме играта бе твърде отворена. През второто полувреме бяхме по-добри, а от 60-ата минута видимо бяхме по-силни. Късният ни гол бе напълно заслужен.

Казах на играчите, че не заслужават да бъдат елиминирани от състезанието. На всички ни липсват семействата ни, но никой от нас не искаше да напусне турнира. От самото начало на последните шест седмици имаше много добра атмосфера в националния отбор. Може да се каже, че дадохме всичко, за да спечелим този мач.

Всеки играч, независимо дали беше в титулярния състав или на пейката, даде всичко от себе си за победата“, цитира официалният сайт на УЕФА думите на специалиста.