Тоуни изпитал отвращение при смяната

Старши- треньорът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт призна, че нападателят на Брентфорд Айвън Тоуни е бил "отвратен“, когато се появи като резерва в края на осминафиналния мач на Евро 2024 срещу Словакия.

28-годишният Тоуни бе изведен от пейката едва в четвъртата минута на добавеното време, но минута по-късно Джуд Белингам отбеляза своя гол и прати мача в продължения.

А в самото начало на първото продължение именно Тоуни направи паса, с който Хари Кейн вкара победния гол за англичаните - 2:1.

Така една безнадеждна смяна се превърна в момент, променящ играта, и Саутгейт чувства, че Тоуни вече не му се цупи.

"Айвън Тоуни бе малко отвратен, когато го изпратих след минута преди края, но мисля, че сега сме спокойни. Той изигра голяма роля във втория гол.

Когато направиш подмяна толкова късно, това е последният ти ход и този играч може дори да не докосне топката.

Напълно разбирам това. Не ми харесва да поставям играчи в тази позиция, но имах чувството, че той може да създаде такъв хаос, което се случи“, заяви Саутгейт пред ITV.