Белгия с решаваща победа, запазвайки надеждите си за плейофите (видео)

Белгия победи Румъния в мач от втория кръг на груповата фаза на Евро 2024.

Срещата се проведе на стадион "Кьолн Стейдиъм" в Кьолн и завърши при резултат 2:0 за белгийците.

Резултат бе открит още във втората минута. Ромелу Лукаку получи топката в наказателното поле на съперника, с гръб към вратата. След това подаде топката към халфа Юри Тилеманс, който порази вратата на румънския вратар Флорин Нита. В 80-та минута Де Брюйне увеличи преднината на своите.

Лукаку се разписа и в 64-ата минута на мача, но голът обаче бе отменен от ВАР, който установи, че има засада. Този гол беше третият гол на белгийския нападател, който беше отменен в този турнир. По-рано Лукаку вкара два гола срещу Словакия в мача от 1-ия кръг на груповата фаза на Европейското първенство през 2024 г., които не бяха зачетени от реферите.

Точка на спора постави Кевин де Брюйне, който бе точен в 79-та минута.

Така Белгия събра 3 точки. Толкова имат и Румъния, Украйна и Словакия. Това означава, че интригата около класирането ще се запази до последните съдийски сигнали в заключителния кръг от груповата фаза на турнира.

Тогава Словакия ще играе с Румъния, а Украйна с Белгия.