Левандовски: Не спечелихме нито една точка и това е срам

Нападателят на националния отбор на Полша Роберт Левандовски коментира резултатите от Европейското първенство 2024 за своя национален отбор след поражението в мача с Австрия (1:3).

"Не спечелихме нито една точка и за нас това, разбира се, е срам. Разбираме, че всичко не трябваше да се получи по този начин. Тук има много фактори.

Започнахме слабо мача, първите 20 минути бяха лоши, но в следващите 20 играхме много по-добре. Създадохме положения и бяхме в наказателното поле на противника. И през второто полувреме отново имаше добри 20-25 минути.

Пропуснатият гол ни извади от равновесие. След това ни бе трудно да поддържаме баланс. Трябваше да поемаме повече рискове, да се отваряме и това също ни коства още два или три шанса, които австрийците създадоха“, заяви Левандовски.