Нагелсман: Шотландия ни показа уважение

Старши- треньорът на германския национален отбор Юлиан Нагелсман коментира резултатите от откриващия се мач на домакинското Европейско първенство 2024, в който неговите футболисти победиха националния отбор на Шотландия с 5:1.

"Бих го приел този резултат, ако някой ми го бе предложил преди мача. Първите 20 минути бяха много добри. Шотландия ни показа уважение и вероятно го показа още повече, след като вкарахме първите два гола.

Направихме първата стъпка и ще се опитаме да я развием. Ще направим всичко възможно да спечелим [срещу отбора на Унгария] в Щутгарт. Утре ще дам почивка на играчите, а в неделя ще започнем подготовка“, цитира Нагелсман официалният сайт на УЕФА.

Във 2-ия кръг на груповата фаза на Евро 2024 националният отбор на Германия ще играе в Щутгарт с националния отбор на Унгария, този мач ще се проведе на 19 юни.