Група Е: Един фаворит и трима подгласници


FUTBOL-TV

Група Е: Един фаворит и трима подгласници

Белгия започва кампанията си  за Евро 2024 в група Е с надеждата да подобри своите четвъртфинални изяви на последните две Европейски първенства.

"Червените дяволи" са големите фаворити за спечелване на групата, но те ще трябва да преминат през Словакия , Румъния и Украйна, като всеки един от тези тимове ще се опита да препъне белгийците в опит да събере достатъчно точки, за да продължи към плейофите.

FUTBOL TV представя група Е на Евро 2024 и прогнозира кой ще продължи към плейофите.

 

ПРОГРАМА НА ЕВРО 2024 ГРУПА Е:

17 юни: Румъния срещу Украйна (16:00 ч. Мюнхен)

17 юни: Белгия срещу Словакия (19:00 ч. Франкфурт)

21 юни: Словакия срещу Украйна (16:00 ч. Дюселдорф)

22 юни : Белгия срещу Румъния (22:00 ч. Кьолн)

26 юни: Словакия срещу Румъния (19:00 ч. Франкфурт)

26 юни: Украйна срещу Белгия (18:00 ч. Щутгарт)

 

Белгия

Предишни Евро: Шест, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Подгласници (1980)

Евро 2020: Четвъртфинали

Квалификация: Победители от група F

Мениджър: Доменико Тедеско

Програма: Словакия (17 юни), Румъния (22 юни), Украйна (юни 26)

Вратари: Коен Кастелс (Волфсбург), Томас Камински (Лутън Таун), Мац Селс (Нотингам Форест)

Защитници: Тимъти Кастане (Фулъм), Максим Де Куйпер (Клуб Брюж), Зено Дебаст (Андерлехт), Уот Фаес (Лестър Сити), Томас Мюние (Трабзонспор), Ян Вертонген (Андерлехт), Артур Теате (Рен), Аксел Витсел ( Атлетико Мадрид)

Полузащитници: Яник Караско (Ал Шабаб), Кевин Де Бройне (Манчестър Сити), Орел Мангала (Лион), Амаду Онана (Евертън), Юри Тилеманс (Астън Вила), Артур Вермеерен (Атлетико Мадрид), Астер Вранкс (Волфсбург)

Нападатели: Йохан Бакайоко (ПСВ Айндховен), Шарл Де Кетелере (Аталанта БК), Жереми Доку (Манчестър Сити), Ромелу Лукаку (Рома), Доди Лукебакио (Севиля), Лоис Опенда (РБ Лайпциг), Леандро Тросард (Арсенал)

 

Словакия

Предишни евро: Пет*, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1976*)

Евро 2020: Групова фаза

Квалификация: Група J, подгласници

Мениджър: Франческо Калзона

Програма: Белгия (17 юни), Украйна (21 юни), Румъния ( 26 юни)

* = включително като Чехословакия

Вратари: Мартин Дубравка (Нюкасъл Юнайтед), Марек Родак (Фулъм), Хенрих Равас (Ню Инглънд Революшън), Доминик Такач (Спартак Търнава)

Защитници: Петер Пекарик (Херта Берлин), Милан Шкриняр (Пари Сен Жермен), Норберт Гьомбер (Салернитана), Давид Ханко (Фейенорд), Денис Вавро (Копенхаген), Вернон Де Марко (Хата), Михал Томич (Славия Прага), Адам Оберт (Каляри), Матус Кмет (Тренчин), Себастиан Коса (Спартак Търнава)

Полузащитници: Юрай Кучка (Слован Братислава), Ондрей Дуда (Елас Верона), Патрик Хросовски (Генк), Станислав Лоботка (Наполи), Матус Беро (Бохум), Ласло Бенеш (Хамбургер), Якуб Кадак (Люцерн), Доминик Холи (АС Тренчин)

Нападатели: Роберт Боженик (Боависта), Лукас Хараслин (Спарта Прага), Томаш Суслов (Елас Верона), Иван Шранц (Славия Прага), Давид Стрелец (Слован Братислава), Давид Дурис (Асколи), Роберт Полиевка (Дукла Банска Бистрица), Любомир Тупта (Слован Либерец), Лео Зауер (Фейенорд)

 

Румъния

Предишни Евро: Пет, последно Евро 2016

Най-добър резултат: Четвъртфинали (2000)

Евро 2020: Не се класира

Квалификация: Победители от група I

Мениджър: Едуард Йорданеску

Програма: Украйна (17 юни), Белгия (22 юни), Словакия (юни 26)

Вратари: Флорин Нита (Газиантеп), Хорациу Молдован (Атлетико Мадрид), Стефан Търновану (ФКСБ), Разван Сава (ЧФР Клуж)

Защитници: Никусор Банку (Университатя Крайова), Андрей Бурка (Ал Охдуд), Йонут Неделчеару (Палермо), Адриан Рус (Пиза), Андрей Ратиу (Райо Валекано), Раду Драгусин (Тотнъм Хотспър), Василе Могош (ЧФР Клуж), Богдан Раковитан (Раков Ченстохова)

Полузащитници: Николае Станчиу (Дамак), Разван Марин (Каляри), Александру Чикалдау (Коняспор), Янис Хаги (Рейнджърс), Денис Ман (Парма), Валентин Михайла (Парма), Мариус Марин (Пиза), Дариус Олару (ФКСБ), Деян Сореску (Газиантеп), Флоринел Коман (FCSB), Адриан Сут (FCSB), Константин Грамени (Фарул Констанца)

Нападатели: Джордж Пушкас (Дженоа), Денис Алибек (Муайтер), Денис Драгус (Стандард Лиеж), Даниел Бирлигеа (ЧФР Клуж)

 

Украйна

Предишни Евро: Три, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Четвъртфинали (2020)

Евро 2020: Четвъртфинали

Квалификация: Победители в плейофния път Б

Мениджър: Сергей Ребров

Програма: Румъния (17 юни), Словакия (21 юни), Белгия ( 26 юни)

Вратари: Георгий Бушчан (Динамо Киев), Анатолий Трубин (Бенфика), Андрий Лунин (Реал Мадрид)

Защитници: Микола Матвиенко (Шахтьор Донецк), Виталий Миколенко (Евертън), Илия Забарни (Борнемут), Александър Тимчик (Динамо Киев), Юхим Конопля (Шахтьор Донецк), Богдан Михайличенко (Полисия Житомир), Валерий Бондар (Шахтьор Донецк), Максим Таловьеров (ЛАСК), Александър Сваток (Днепър-1)

Полузащитници: Сергей Сидорчук (Вестерло), Александър Зинченко (Арсенал), Руслан Малиновски (Дженоа), Виктор Циханков (Жирона), Тарас Степаненко (Шахтьор Донецк), Александър Зубков (Шахтьор Донецк), Микола Шапаренко (Динамо Киев), Михайло Мудрик ( Челси), Георгий Судаков (Шахтьор Донецк), Володимир Бражко (Динамо Киев)

Нападатели: Роман Яремчук (Валенсия), Артем Довбик (Жирона), Владислав Ванат (Динамо Киев), Андрий Ярмоленко (Динамо Киев)

На хартия Белгия изглежда има най-силния отбор в групата, което ги прави очевидни фаворити да завършат на първа позиция и да продължат към елиминациите на трето поредно Европейско първенство.

Истинската битка в квартета обаче ще е между Словакия, Румъния и Украйна, които са готови да се борят за втора позиция и едно от четирите най-добри места на трето място.

Украйна бе принудена да премине през квалификационните плейофи, но отборът може да се похвали с впечатляващ талант в лицето на Лунин, Забарни, Циханков, Мудрик и Довбик, което може да им даде предимство пред техните конкуренти.

Румъния спечели само един от 16-те си мача в историята на Европейските първенства и смятаме, че може да преживее още един труден турнир, отваряйки вратата на Словакия да ги изпревари за трета позиция.

  Сподели
352