Група В: Квартетът на смъртта


FUTBOL-TV

Група В: Квартетът на смъртта

Група B от финалите на Евро 2024 се очертава като "групата на смъртта", тъй като Испания , Хърватия и Италия ще се борят за двата директни билета за плейофите. Тук е и Албания, която се очертава аутсайдерът на квартета, но дали "орлите" няма да препънат някой от фаворитите?

FUTBOL TV представя група В на Евро 2024 и прогнозира кой ще продължи към плейофите, в търсене на европейска слава.

 

ПРОГРАМА НА ЕВРО 2024 ГРУПА B

15 юни: Испания срещу Хърватия (19:00 ч. Берлин)

15 юни: Италия срещу Албания (22:00 ч. Дортмунд)

19 юни: Хърватия срещу Албания (16:00 ч. Хамбург)

20 юни: Испания срещу Италия (22:00 ч. Гелзенкирхен)

24 юни: Хърватия срещу Италия (22:00 ч. Дюселдорф)

24 юни: Албания срещу Испания (22:00 ч. Лайпциг)

 

Испания

Предишни Евро: 11, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1964, 2008, 2012)

Евро 2020: Полуфинали

Квалификация: Победители от група А

Старши-треньор: Луис де ла Фуенте

Програма: Хърватия (15 юни), Италия (20 юни) , Албания (24 юни)

Вратари: Алекс Ремиро (Реал Сосиедад), Давид Рая (Арсенал, под наем от Брентфорд), Унай Симон (Атлетик Билбао)

Защитници: Аймерик Лапорт (Ал-Наср), Робин Льо Норманд (Реал Сосиедад), Алекс Грималдо (Байер Леверкузен), Дани Карвахал (Реал Мадрид), Дани Вивиан (Атлетик Билбао), Хесус Навас (Севиля), Начо (Реал Мадрид) , Кукарела (Челси)

Полузащитници: Микел Мерино (Реал Сосиедад), Фабиан Руис (ПСЖ), Алекс Баена (Виляреал), Мартин Зубименди (Реал Сосиедад), Родри (Манчестър Сити), Педри (Барселона), Фермин Лопес (Барселона)

Нападатели: Алваро Мората (Атлетико Мадрид), Дани Олмо (РБ Лайпциг), Хоселу (Реал Мадрид, под наем от Еспаньол), Ламине Ямал (Барселона), Микел Оярзабал (Реал Сосиедад), Айозе Перес (Реал Бетис), Феран Торес ( Барселона), Нико Уилямс (Атлетик Билбао)

 

Хърватия

Предишни Евро: Шест, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Четвъртфинали (1996, 2008)

Евро 2020: Последните 16

Квалификация: Група D, подгласници

Старши-треньор: Златко Далич

Програма: Испания (15 юни), Албания (19 юни), Италия (24 юни)

Вратари: Доминик Ливакович (Фенербахче), Ивица Ивушич (Пафос), Недилко Лабрович (Риека)

Защитници: Домагой Вида (АЕК Атина), Йосип Юранович (Унион Берлин), Йоско Гвардиол (Манчестър Сити), Борна Соса (Аякс), Йосип Станишич (Байер Леверкузен), Йосип Шутало (Аякс), Мартин Ерлич (Сасуоло), Марин Понграчич (Лече)

Полузащитници: Лука Модрич (Реал Мадрид), Матео Ковачич (Манчестър Сити), Марсело Брозович (Ал Насър), Марио Пашалич (Аталанта БК), Никола Влашич (Торино), Ловро Майер (Волсфбург), Лука Иванушек (Фейенорд), Лука Сучич (Ред Бул Залцбург), Мартин Батурина (Динамо Загреб)

Нападатели : Иван Перишич (Хайдук Сплит), Андрей Крамарич (Хофенхайм), Бруно Петкович (Динамо Загреб), Марко Пяца (Риека), Анте Будимир (Осасуна), Марко Пашалич (Риека)

 

Италия

Предишни евро: 10, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1968, 2020)

Евро 2020: Победители

Квалификация: Подгласници от група C

Мениджър: Лучано Спалети

Програма: Албания (15 юни), Испания (20 юни), Хърватия (юни 24)

Вратари: Джанлуиджи Донарума (Пари Сен Жермен), Алекс Мерет (Наполи), Гулиелмо Викарио (Тотнъм Хотспър)

Защитници: Алесандро Бастони (Интер Милано), Раул Беланова (Торино), Алесандро Буонджорно (Торино), Рикардо Калафиори (Болоня), Андреа Камбиасо (Ювентус), Матео Дармиан (Интер Милано), Джовани Ди Лоренцо (Наполи), Федерико Димарко ( Интер Милано), Джанлука Манчини (Рома), Федерико Гати (Ювентус)

Полузащитници : Николо Барела (Интер Милано), Браян Кристанте (Рома), Николо Фагиоли (Ювентус), Михаел Фолоруншо (Елас Верона), Давиде Фратези (Интер Милано), Жоржиньо (Арсенал), Лоренцо Пелегрини (Рома)

Нападатели : Федерико Киеза (Ювентус), Стефан Ел Шаарави (Рома), Джакомо Распадори (Наполи), Матео Ретеги (Дженоа), Джанлука Скамака (Аталанта), Матиа Закани (Лацио)

 

Албания

Предишни евро: Едно, Евро 2016

Най-добър резултат: Групова фаза (2016)

Евро 2020: Не се класира

Квалификация: Победители от група E

Мениджър: Силвиньо

Програма: Италия (15 юни), Хърватия (19 юни), Испания (24 юни)

Вратари: Етрит Бериша (Емполи), Томас Стракоша (Брентфорд), Елхан Кастрати (Читадела), Симон Симони (Айнтрахт Франкфурт)

Защитници: Берат Джимсити (Аталанта БК), Елсеид Хисай (Лацио), Иван Балиу (Райо Валекано), Ардиан Исмайли (Емполи), Арлинд Айети (ЧФР Клуж), Насер Алиджи (Волунтари), Марио Митай (Локомотив Москва), Енеа Михай (Фамаликао), Мараш Кумбула (Сасуоло)

Полузащитници: Амир Абраши (Грасхопърс), Кристиян Аслани (Интер Милано), Недим Байрами (Сасуоло), Медон Бериша (Лече), Клаус Гясула (Дармщат 98), Казим Лачи (Спарта Прага), Ернест Муци (Бешикташ), Юлбер Рамадани ( Лече)

Нападатели: Джасир Асани (Гванджу), Армандо Броя (Фулъм), Мирлинд Даку (Рубин Казан), Арбер Ходжа (Динамо Загреб), Рей Манай (Сивасспор), Таулант Сефери (Банияс)

Трудно е да пренебрегнем  Испания, когато става дума за победителите в група B и би било изненада, ако Ла Роха не претендира за първа позиция в групата.

Второто е отворено, като и Италия, и Хърватия са с надежда, че са достатъчно добри, за да си осигурят място сред първите два, но нашите предпочитания са към Италия, които са европейски шампиони и имат много талант.

Албания са аутсайдери и е трудно да си представим, че ще направят впечатление.

Испания и Италия трябва автоматично да преминат към осминафиналите, а Хърватия също е вероятно да събере достатъчно точки, за да продължи напред като един от най-добрите трети класирани отбори, ако остане извън първите две места.

  Сподели
777