Дешан: Швейцарците се приспособиха към нас

Старши- треньорът на френския национален отбор Дидие Дешан говори за поражението от Швейцария в 1/8-финалната среща на Европейското първенство. Победителят в двубоя бе определен след изпълнение на дузпи.

"Не ни бе лесно. Имахме добро начало, стигнахме до плейофите. Но това е състезание, в което играхме срещу силен швейцарски отбор. Те ни създадоха проблеми през първото полувреме, но Франция е адаптирана към такива противници.

Швейцария наистина е силен отбор. Те много добре се приспособиха към нашата система. Тогава се опитах да я променя по някакъв начин и ние самите трябваше да се адаптираме към техния стил. Вторият гол промени всичко. При резултата 3: 1 всичко бе наред и знаете продължението на историята - 10 минути преди края получихме две попадения. Не успяхме да променим ситуацията в продълженията. Що се отнася до дузпите, при тях винаги е така - боли, но трябва да приемете резултата. Днес всичко свърши за нас. Много е тъжно, всички са много разочаровани“, заяви Дешан.

Според Opta, Франция е загубила четвърти мач след дузпи от седем в големите турнири.