Англия прати Чехия на трето място (видео)

Чехия и Англия премериха сили в последния кръг от груповата фаза на Евро 2020 на "Уембли". Днес "трите лъва" спечелиха с 1:0 и с нов гол на Рахим Стърлинг, и след победата на Хърватия с 3:1 над Шотландия именно победителите от кръга се класират на първо и второ място в групата.

В 12-ата минута на "Уембли" Грилиш центрира добре на втора греда и след малко объркване между Куфал и Вацлик, Стърлинг бе там да довърши за 1:0. Малко преди това Стърлинг бе нацелил и гредата на противника, а до почивката Кейн, Соучек и Холес можеха да вкарат за двата тима.

На почивката за Англия се появи Хендерсън на мястото на Райс, а Шевчик замени Янкто за чехите. В тази част Чехия владееше повече, а англичаните не атакуваха с истинско намерение. Въпреки това в 86-ата минута Хендерсън помисли, че е вкарал първия си гол за родината, преди голът му да бе отменен поради засада.