Тигрес и Ривър Плейт отново не се победиха

В първия финален мач за Копа Либертадорес 2015 мексиканският Тигрес и аржентинският Ривър Плейт не си вкараха голове. Двата тима се срещнаха на груповата фаза на турнира и тогава не успяха да се победят (2:2 в Мексико и 1:1 в Аржентина). За разлика от онези мачове, сега съперниците показаха страх от това да рискуват и почти всичките 90 минути на мача преминаха в демонстрация на затворен футбол.

На практика, до средата на второто полувреме нямаше опасни положения за гол, след като защитите на двата тима изключиха от играта нападателите на противника.

В 72-та минута Марсело Гаярдо не издържа и бе изгонен след няколко пламенни думи по адрес на рефера.

В 78-та минута пред Жуниньо се откри положение, но ударът му бе уловен от вратаря на гостите Бароверо.

По-късно Ванджони не успя да пресече паса към Дам. Играчът на домакините напредна сам срещу аржентинския страж, но под голям ъгъл, а и бе настигнат от Ванджони.

Равенството прави Ривър Плейт фаворит в сблъсъка. Реваншът ще се състои след седмица в Буенос Айрес на "Монументал".