Германия се докопа до равен срещу Финландия

.

Германия успя да стигне до трудно равенство 3:3 като гост на Финландия благодарение на хеттрик реализиран от нападателят на Байерн (Мюнхен) Мирослав Клзое. Домакините на три пъти повеждаха мача, но не успяваха да задържат преднината си и ще се задоволят само с точка в този страхотен мач.

Йохансон откри за Финландия в 34-ата минута. В 40-ата обаче Клозе направи 1:1. Драмата в края на това първо полувреме бе наистина пълна, след като двата тима си вкараха по още един гол. Вайринен в 44-ата минута отново даде аванс за своите, но за радост нямаше време. В ответната атака Клозе пак бе точен.

След гол на Сьолунд в началото на втората част скандинавците се виждаха победители. В 83-ата минута обаче отново роденият в Полша таран се разписа, оформяйки своя хеттрик. Така Група 4 предвещава интересни мачове. По рано днес в потока Русия надигра с 2;1 Уелс, а Азербайджан и Лихтенщайн направиха 0:0.

ФИНЛАНДИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:3

1:0 Йохансон (32)
1:1 Клозе (38)
2:1 Вайринен (43)
2:2 Клозе (45)
3:2 Сьолунд (54)
3:3 Клозе (82)

ФИНЛАНДИЯ: Яскелайнен, Пасанен, Калио, Хюпия, Вайринен, Еременко, Форсел, Колка, Лампи, Хейкинен, Йохансон. Селекционер: Стюърт.

ГЕРМАНИЯ: Енке, Фритц, Вестерман, Таши, Ролфес, Швайнщайгер, Подолски, Клозе, Троховски, Хитцлспергер, Лам. Селекционер: Льов.