Младежите на Англия биха Португалия с 2:0; Класираха се за финалите

А. Франгов

В другият мач от квалификационна група 3 за предстоящото Европейско Първенство за младежи под 21 г., Англия победи Португалия с 2:0. По-рано днес България победи със същия резултат отбора на Ейре на „Герена".

Така, младите албионци се класираха за финалната фаза на турнира като оглавиха класирането в групата, и чакат за съперници победителите от другите 9 групи както и най-добрите 4 отбора завършили втори.

Възпитаниците на Стюърт Пиърс заслужено победиха португалците. Те поведоха с дузпа реализирана от Джеймс Милнър в края на първото полувреме след фал на Машада Пауло срещу Муамба.

В 63-та минута пък Марк Нобъл подаде на звездата на Астън Вила Габриел Агбонлахор, който с красив удар оформи крайния резултат в срещата