Нападател на Ливърпул влезе в историята

Нападателят на Ливърпул Крейг Белами отбеляза гол в снощната среща между олимпийските отбори на Великобритания и Сенегал. Както е известно, домакините на Олимпиадата започнаха неуспешно кампанията си във футболния турнир на най-голямото спортно събитие в света и въпреки очакванията, завършиха 1:1 с представителите на Африка.

Белами със сигурност ще влезе в историята, защото неговият точен удар в 20-та минута, с който бе открит резултата стана първия гол за Великобритания на Олимпийски игри за последните 52 години.

Радостта на уелсеца и неговото съотборници обаче беше помрачена в 82-та минута, когато Конате изравни резултата и по този начин отърва Сенегал от загубата. В неделя домакините ще се изправят срещу Обединените Арабски Емирства, докато африканците ще премерят сили с Уругвай.