Пари Сен Жермен е най-добрият клуб за 2025 г.
Н. Гавазов
Пари Сен Жермен бе обявен за най-добър клуб на 2025 г. на церемонията по връчване на "Златната топка“. Миналия сезон, под ръководството на Луис Енрике, парижани спечелиха френското първенство, Купата на Франция и Суперкупата на Франция. Столичният отбор спечели и Шампионската лига, побеждавайки Интер Милано с 5:0 на финала. Отборът достигна и до финала на Световното клубно първенство на ФИФА, където загуби с 3:0 от Челси.
Лондонският Арсенал беше признат за най-добрия клуб в женския футбол, след като спечели Шампионска лига и завърши втори в английското първенство.
Миналата година Реал Мадрид беше признат за най-добър клуб, след като стана шампион на Испания през този сезон, носител на Суперкупата на Испания и носител на Шампионската лига.
Сподели
