Венецуела изненада Мексико и е в плейофите

В нощта на 26 срещу 27 юни в Ингълууд (САЩ, Калифорния) завърши мачът от 2-ия кръг на Копа Америка 2024. между националните отбори на Венецуела и Мексико. Изненадващо, южноамериканците победиха с 1:0. Единственият гол в мача бе отбелязан в 57-ата минута от дузпа от венецуелския нападател Саломон Рондон.

Тази победа позволи на отбора на Венецуела да излезе от групата рано след два кръга от груповата фаза. Отборът е лидер в класирането на група В с шест точки, второ и трето място заемат националните отбори на Еквадор и Мексико, които имат по три точки, а Ямайка, която няма точки в две откриващи срещи, затваря квартета.

В същото време в 3-ия кръг отборите на Еквадор и Мексико ще трябва да играят един срещу друг, което изключва възможността да настигнат венецуелците по точки и за двата отбора едновременно. Така националният отбор на Венецуела вече няма да пада под второто място в групата, което дава право да играе на четвъртфиналите на Копа Америка.