Атлетико Мадрид надви Ман Сити в Сеул

Последната приятелска среща в предсезонната подготовка на Манчестър Сити завърши със загуба 2:1 от Атлетико Мадрид на "Сеул Уърлд Къп Стейдиъм". След като двата тима не си вкараха до почивката, Мемфис Депай и Яник Караско реализираха за гостите преди късно Рубен Диаш да върне за "гражданите".

Срещата бе отложена с 40 минути поради проливен дъжд по начало, а Сити отмени разговорите с медиите след мача заради опасност да пропусне полета до Манчестър.

Нидерландският нападател на Атлетико Мемфис Депай откри резултата в 66-ата минута. Осем минути по-късно халфът Яник Караско удвои предимството на испанския тим. В 85-ата минута защитникът на Манчестър Сити Рубен Диас върна един гол.

Атлетико Мадрид завърши сезон 2022/2023 на испанското първенство на трето място в класирането. Отборът събра 77 точки след 38 мача. Манчестър Сити стана шампион на Англия миналия сезон. Хората на Хосеп Гуардиола спечелиха 89 точки след 38 мача.