Емре завърши кариерата си

Известният турски футболист Емре Белезоглу се оттегли от футбола. Решението на футболиста бе обявено от последния клуб в кариерата на Емре - Фенербахче.

39-годишният Белезоглу е известен с представянето си за Галатасарай, Интер и Фенербахче. Също така Емре игра за Нюкасъл, Атлетико, Башакшехир.

Емре стана шампион на Турция шест пъти (четири титли с Галатасарай и две с Фенербахче), пет пъти триумфира с  Купата на страната. Халфът също така спечели Купата на УЕФА и Суперкупата, Купата на Интертото, а периодът в Испания донесе на Емре втора Суперкупа на УЕФА.

Белезоглу има над 70 мача за турския национален отбор. На Световното първенство през 2002 г. в Япония и Корея халфът спечели бронзовите медали.