Колумбия – Катар
Стадион: "Морумби“, Сао Пауло
Дата: 20.06.2019 г.
Час: 00:30

Колумбия стартира ударно участието си на Копа Америка. В първия си двубой група "В“ "лос кафетерос“ сразиха с 2:0 фаворита Аржентина. През първото полувреме футболистите от националния отбор на Колумбия изцяло владееха инициативата и контролираха събитията а терена, но така и не успяха да оправят опасни удари към вратата на Армани заради сгъстената защита на Аржентина, която бе изпаднала в глуха отбрана. Картината се промени след почивката. Аржентинците овладяха инициативата и постепенно взеха превес над съперника си. Преносът на играта в половината на колумбийците обаче разреди защитата на "албиселсте" и така се стигна до 71-та минута, в която Рохер Мартинес откри резултата след асистенция на Хамес Родригес. Аржентинците продължиха безуспешно да хвърлят сили в атака, но съперникът им се бранеше много организирано. Всичко приключи в 86-та минута при поредната мълниеносна атака на колумбийците – Хеферсон Лерма проби отляво, след което остро центрира, а Дуван Сапата с едно докосване направи резултата 2:0.

При втори пореден успех играчите на Карлош Кейрош ще си гарантират участие в следващата фаза на турнира, в опит да спечелят второ отличие от надпреварата на Южна Америка. "Лос Кафетерос“ могат да се похвалят само с едно отличие от надпреварата на Южна Америка, спечелено през 2001 г. Тогава колумбийците триумфират на домашна сцена във финала срещу Мексико с минимален успех, с 1:0.

Аут за символичните домакини е Муриел, който е с травма.

Поканеният като гост на Копа Америка тим на Катар показа характер и успя да навакса изоставане от 0:2 до крайното 2:2 срещу Парагвай. Въпреки че губеха в резултата, шампионите на Азия не се отказаха и продължиха да атакуват, което даде резултат. В 68-та минута Алмоез Абдула повтори изпълнението на Гонсалес, а в 77-та минута Акрам Афиф изведе Буалем Хухи сам срещу вратаря на Парагвай и така резултатът стана 2:2. Интересното е, че катарците бяха близо до пълен обрат в мача, но не успяха да се възползват от численото си превъзходство при три контраатаки.

Прогноза: Колумбия – Катар 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!