ПСЖ с победа, но друга звезда се контузи

Пари Сен Жермен за втори път в рамките на няколко дни постигна убедителна победа срещу най-големия си съперник Олимпик Марсилия. След успеха с 3:0 в дербито от 27-ия кръг на Лига 1, сега парижани спечелиха със същия резултат и сблъска от четвъртфиналите за Купата на Франция.

Контузията на Неймар, който ще претърпи операция в края на седмицата, беше огромен удар за Пари Сен Жермен, но сега пред наставника на френския гранд Унай Емери се появи нов проблем. Травма получи и друг от звездите на тима - Килиан Мбапе. Младокът беше заменен още на почивката и тепърва ще става ясно какво е неговото състояние.

Иначе Анхел ди Мария вкара два от головете (45', 48') за своя тим. Кавани пък оформи крайния резултат десетина минути преди края на мача.