Берое с ново оръжие срещу Монтана – Борнино в групата, но ще чака шанс от пейката


Н. Гавазов

Берое с ново оръжие срещу Монтана – Борнино в групата, но ще чака шанс от пейката

Старши треньорът на Берое Хосу Урибе ще може да разчита на новото попълнение Марко Борнино за гостуването на Монтана. Двубоят на стадион "Огоста“ е днес от 12:30 часа.

28-годишният полузащитник бе представен едва преди няколко дни, но вече има картотека и е на разположение на треньорския щаб. Бързото му регистриране стана възможно благодарение на италианския му паспорт.

Борнино идва с разнообразен международен опит, след като е играл в Аржентина, както и за клубове като Кобрелоа (Чили), Насионал (Португалия) и Фарул Констанца (Румъния). За последно е носил екипа на Алварадо в родината си.

Въпреки добрата физическа форма, той няма да започне като титуляр, а ще бъде използван като опция от резервната скамейка.

Добрата новина за Урибе е, че няма наказани футболисти след последния мач срещу Левски. Извън състава обаче остават контузените Валентино Кинтеро и Викторио Вълков, като все още няма яснота кога ще се завърнат в игра.

Сред позитивите е и завръщането в групата на вратаря Артур Мота, който вече е възстановен от травма.

Берое ще търси важни точки в битката си за оцеляване, а включването на нови играчи като Борнино може да се окаже ключово в решителната фаза от сезона.

  Сподели
16