Националният отбор на България до 17 години стартира със загуба Евро 2022

Националният отбор на България до 17 години започна със загуба участието си на Европейското първенство е Израел. Отборът на Нидерландия победи българите с 3:1.

"Лъвчетата" отбелязоха първия гол в срещата в 10-та минута след като Мартин Георгиев се справи чудесно с подадената му топка и с лекота простреля вратата на Тристан Куйсен за 1:0. В 31-та минута "лалетата" изравниха след чудесен гол на Габриел Мисехоуй.

През втората част още 2 гола за Нидерландия обърнаха резултата в тяхна полза. В 61 минута Бабади даде аванс на отбора си, а в самия край на мача Ван Дуйвен сложи край на спора и оформи крайното 3:1.

В другия мач от групата ни Франция разби с 6:1 Полша и оглавява класирането. Към момента България е на трета позиция, заради по-малката си загуба от Нидерландия.