Черно море направи крачка към евроучастие

Л. Михайлов

Черно море се класира за бараж срещу третия в класирането на Първа лига. Днес "моряците" елиминираха Локомотив Пловдив по пътя към Лига Европа. В редовното време двата тима завършиха при резултат - 2:1 за "смърфовете" и така резултатът бе изравнен. В продълженията варненци стигнаха до така важния гол.

Михалевич откри резултата в 12-ата минута, а отново той бе точен в 42-ата. Марек Кузма вкара така важния гол за гостите в 68-ата и по този начин прати двубоя в продължения. В крайна сметка Даниел Димов бе точен в 103-ата минута и донесе успеха на Черно море.

Така Черно море ще играе срещу 3-ия в класирането за определяне на участник в турнира Лига Европа. "Моряците" ще узнаят съперника си утре вечер, като вариантите са два - Левски или Берое.