Черно море взе аванс преди реванша със Септември

Л. Михайлов

Черно море победи Септември с 2:1 на стадион “Тича" във Варна в първия плейофен двубой за определяне на местата от 7 до 10 в крайното класиране в Първа лига.

Георги Илиев се превърна в герой на мача, след като реализира и двете попадения на “моряците". Първо капитанът на варненци откри резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар в продължението на първата част. В 57-ата Мартин Тошев изравни, а отново Илиев донесе преднината на своите с попадение от дузпа в 76-ата минута.

Гостите играха последните 15 минути с човек по-малко, тъй като Фабиано беше изгонен. В срещата-реванш столичани ще имат нужда от победа с 1:0, за да се класират на финал във втората осмица, докато "моряците" ще се класират напред при равенство или победа.