Стадион: "Кинг Пауър", Лестър
Дата: 29.12.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Крейг Поусън

Лестър не успя да вкара срещу свой опонент във Висшата лига за първи път тази година когато загуби минимално на гости на Ливърпул в осемнадесетия кръг на първенството. Клаудио Раниери ще се надява това да не е началото на края на неговата прекрасна поредица от срещи, но умората сякаш си казва думата и Джейми Варди не може да поддържа своя стандарт. В последния кръг Арсенал можеше да превземе първото място в лигата, възползвайки се от загубата на Лестър, но и "артилеристите" загубиха с 4:0 от Саутхемптън.

Манчестър Сити затвори разстоянието до върха на само 3 точки след като унищожи Съндърланд и сега се цели в първото място срещу отслабен лидер. Мануел Пелегрини предвиди добре своя състав и даде почивка на Серхио Агуеро срещу Съндърланд, за да може да го използва в този важен мач.

Лестър обаче разполага с двамата топ-реализатори в лигата в лицето на Рияд Марез и Джейми Варди. Двамата са поставени под въпрос след като бяха заменени в последната среща, но дори един да липсва на терена ситуацията за "лисиците" няма да е добра.

Само Насри и Компани са контузени за гостите, като капитанът се върна след дълготрайна контузия, само за да получи рецидив след 9 минути игра и да напусне принудително.

Натовареният зимен период показва с колко дълбочина разполагат всички отбори в елита на Англия. В случая на Лестър отговорът е никаква и тимът разчиташе единствено на своите двама топ-играчи до момента за създаване на опасности и голове. Евентуална тяхна липса ще върне клуба към посредствеността.

Прогноза: Лестър - Манчестър Сити 1:3