Манчестър Юнайтед - Астън Вила
Стадион: Олд Трафорд
Дата: 01.12.2019 г.
Час: 18:30 ч.

С младежкия си трети състав Манчестър Юнайтед допусна обрат в Лига Европа от Астана в четвъртък, но Оле Гунар Солскяер ще разчита на цял свеж отбор от титуляри обратно в Англия за този мач. "Червените дяволи" нямат загуба в последните си седем срещи у дома и вкараха по 3 гола в последните 2 от тях.

Астън Вила се намираше на поредица от три загуби, но в понеделник успя да се наложи над един от отборите в може би по-лошо състояние в лигата - Уест Хем. Вила се затруднява като гост този сезон, въпреки една голяма победа с 5:1 над Норич. Дийн Смит загуби 5 от последните 6 гостувания в лигата този сезон.

Откъм състави, проблемите в Юнайтед продължават цял сезон. Неманя Матич не е играл два месеца с проблеми, но може да направи завръщане скоро и е поставен под въпрос, заедно с Маркус Рохо. Контузени са със сигурност Погба, Далот, Фосу-Менса, Баили и МакТоминей. Миналата седмица Фил Джоунс се завърна от контузия, но стана причина за един от головете в равенството с Борнемут, когато и бе заменен на почивката, поради което не се очаква негов старт. Люк Шоу и Аксел Туанзебе се върнаха в състава след контузии и играха през седмицата за възвръщане на формата.

При гостите Дийн Смит вероятно няма да промени състава си от онзи, който надви Нюкасъл. Дейвис и Стийр са контузени, а Жота и Енгелс са под въпрос.

Юнайтед няма загуба от Астън Вила от 2009 г. От тогава 14 срещи бяха изиграни между тези отбори. Очаква се победа на домакините.

Прогноза: Манчестър Юнайтед - Астън Вила 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!