Ливърпул ще открие сезона с победа над Норич

Ливърпул - Норич Сити
Стадион: Анфийлд
Дата: 09.08.2019 г.
Час: 22:00 ч.

Ливърпул ще иска бързо да забрави неделната загуба на дузпи от Манчестър Сити в Къмюнити Шийлд, като същевременно задачата на Юрген Клоп е отново да покаже един състав, който плаши съпротивата и иска да спечели Висшата лига, още на самия ѝ старт.

Норич се изкачи във Висшата лига като шампион, но привържениците на тима вероятно са притеснени от липсата на трансферна активност при прибирането на многомилионната награда от промоцията. Последното гостуване на "Канарчетата" на "Анфийлд" бе през 2015-та година, и тогава те взеха точката след 1:1, но отборът изглеждаше коренно различно, както и този на домакините, които тогава се намираха далеч от върха в таблицата.

Откъм състави, Ливърпул загуби Натаниел Клайн в подготовката за сезона след сериозна контузия в коляното, която ще го задържи извън игра дълго време. Садио Мане беше получил почивка и точно се завърна в състава след лятото със Сенегал в Купата на нациите. Джеймс Милнър има мускулно оплакване и ще бъде прегледан преди срещата за определяне на състоянието му.

При гостите проблемите са повече. Кристоф Зимерман, титулярният централен бранител, е контузен, а заместникът му Тим Клозе, е под въпрос. Луис Томпсън и Александър Тети също са с травми и пропускат двубоя. Очаква се на врата да застане Ралф Фарман, като новите попълнения Сам Байрам и Йосип Дрмич ще получат минути.

Статистически Ливърпул спечели 8 от последните 10 мача в лигата с Норич, което поставя гостите като тежък аутсайдер. Ливърпул няма загуба в последните 38 мача от Висшата лига у дома. Очаква се победата да е убедителна за домакините.

Прогноза: Ливърпул - Норич 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!