Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед
Стадион: Етихад
Дата: 07.04.2018 г.
Час: 19:30 ч.

Манчестър Сити ще опита да си гарантира титлата с победа над градския съперник Манчестър Юнайтед в събота вечер. Това ще бъде перфектен отговор след разочарованието през седмицата с Ливърпул, който почти си гарантира прогреса през "Гражданите" след 3:0 на свой терен в Шампионска лига, където отборите мерят сили в четвърт-финалната фаза.

Жозе Моуриньо ще цели да развали празника на Ман Сити. Формата на неговия отбор не е блестяща - Юнайтед не успя да вкара в 3 от последните си 4 мача на гости на топ 6 отборите, което може да подсказва, че ще видим и дефанзивно настроен подход в срещата от гостите.

Откъм състави, Пеп Гуардиола намекна преди загубата от Ливърпул, че може би ще трябва да даде почивка на някои от играчите си във Висшата лига, но надали той е очаквал това, което се случи в онзи мач. Серхио Агуеро ще опита да вземе участие в този мач след като пропусна последните срещи с травма.

В лагера на гостите контузен е Ромеро, както и Дели Блинд. Вероятно е Ерик Баили да се завърне в тима.

Манчестър Сити спечели 26 от последните си 29 мача в елита на Англия. Манчестър Юнайтед спечели последните си 4 мача. В тях тимът вкара поне по 2 гола.

Сити изненадващо не успя да вкара в последните си два домакински мача с Юнайтед, но вероятно ще иска да счупи каръка непосредствено след и преди друг важен мач в сезона. Този сезон Сити не е имал два последователни мача, в които да не вкара гол.

Прогноза: Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!