Ливърпул - Манчестър Сити
Стадион: Анфийлд
Дата: 14.01.2018 г.
Час: 18:00 ч.

Ливърпул се намира на 18 точки зад лидера в класирането Манчестър Сити във Висшата лига на Англия. Победа над първенеца ще е голяма заявка за попадането в топ 4 на таблицата в края на кампанията.

Манчестър Сити все още се намира на курс да премине през целия сезон от Висшата лига без да допусне поражение. Сега предизвикателството ще е голямо, тъй като "гражданите" играха през седмицата, а Ливърпул имаше цели 9 дена на разположение да се подготви засрещата.

Важните имена в състава на домакините ще са получили достатъчно почивка за повече от седмица. Очаква се Мохамед Салах да преодолее травмата си, която не му позволи да играе в дербито срещу Евертън. Под въпрос е още Алберто Морено, докато контузени са Клайн, Хендерсън и Богдан.

Пеп Гуардиола даде почивка на някои от важните си играчи в победата с 2:1 над Бристол Сити, като контузени за него остават Габриел Жезус, Венсан Компани, Бенджамин Менди и Фил Фоден.

Сити спечели 19 от последните си 20 мача във Висшата лига. Ливърпул няма загуба в последните си 13 у дома. Изключително добра е и статистиката срещу Манчестър Сити на "Анфийлд" след 16 поредни без поражение. През седмицата играчите на гостите споделиха за настроенията си за този негативен рекорд, като Де Брюйне и компания заговориха, че ще играят единствено за победа.

Прогноза: Ливърпул - Манчестър Сити 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!