Дата: 13.03.2017г.
Час: 21:45
Съдия: Майкъл Оливър

Челси имаше цяла свободна седмица за да се подготви за тази голяма среща и с оглед на представянето си и във Висшата лига на Англия тимът е фаворит срещу Манчестър Юнайтед за продължаването към полуфиналите на ФА Къп.

Манчестър Юнайтед трябваше да пътува чак до Русия за среща в четвъртък срещу Ростов, която беше изиграна в тежки условия, а освен всичко и Златан Ибрахимович ще изтърпява първата си среща наказание.

Освен добрата си форма в отбора на Антонио Конте няма нито един играч с проблеми по здравословни причини. До момента в турнира треньорът използваше по-малко представящите се играчи, но с оглед почивката, която целият отбор получи, сега се очаква пълната сила на тима в игра.

Жозе Моуриньо потвърди, че ще излезе за победа и с най-доброто, с което разполага, въпреки че след понеделник тимът ще посрещне Ростов в четвъртък само 3 дни след тази среща. В Русия почивка получиха имена като Антони Марсиал, Давид де Хеа, Хуан Мата и Антонио Валенсия, които могат да се появят, както и Ерик Баили, който беше наказан в Европа.

През октомври Челси разби у дома си "червените дяволи" с 4:0, но точно след тази среща Юнайтед тръгна на поход от прекрасни резултати, като от тогава до сега видяхме само 2 загуби в 31 срещи. Челси няма загуба в 11 поредни мача от Юнайтед обаче и това статукво вероятно ще се запази.

Прогноза: Челси - Манчестър Юнайтед 2:1